לאן טסים – הדרך שלך ליעד

שייט קיאקים בים המלח

לא, לא התבלבלנו, ניתן לשוט על ים המלח וזו חוויה אחרת לגמרי ממה שיצא לכם להכיר. כל מה שצריך לדעת על שייט קיאקים בים המלח וטיול עם הילדים בנחל ערוגות

אנחנו רגילים לראות את ים המלח מבחוץ, מנקודות תצפית מההרים, כמו מצדה לדוגמא, או מחוף הים של המלון בו אנחנו מתארחים, תמיד מבחוץ פנימה. בקיבוץ מצפה שלם החליטו לפתח ענף חדש: שייט על ים המלח. ניתן לעשות שייט קיאקים בים המלח (מה שאנחנו עשינו), או לעלות על סירה שתיקח אתכם לשייט לאורך החוף ותראה לכם זווית חדשה לגמרי על ים המלח. שייט קיאקים בים המלח, יפגיש אתכם מקרוב עם שכבות המלח, תפגשו נטיפי מלח וכמובן פטריות מלח שצצות באמצע הים. אחת האטרקציות המרעננות בשייט היא שחייה בתוך בולען (נשבע לכם).

שייט בסירה בים המלח

החתירה על מי ים המלח לא קלה. שייט קיאקים בים המלח, למי שלא מורגל, זה דבר מעייף באופן כללי. השהות על המים שמתאיידים כל הזמן, יוצרת לחות שגורמת לכם להתגעגע לת"א באוגוסט. והמלח, המים המלוחים 33% מלח במים, לא מרעננים כל כך ודי חמים. כדי להתרענן, חנינו עם הקיאקים על החוף ונכנסנו לבריכה עגולה ומאוד עמוקה באופן מפתיע. הנביעה נובעת מתוך בולען שנוצר על חוף הים, קרה ב 10 מעלות (בערך) מטמפרטורת המים בים והטבילה/ציפה בה מאוד מרעננת. ההמלצה שלנו היא לשוט בקיאק, כך תרגישו את הים. באמת זו חוויה מאוד שונה ומסקרנת ובסופה יש מקלחת של מים מתוקים, כך שתחזרו לרכב שלכם מתוקים כרגיל. למשפחות עם ילדים או למי שלא רוצה להזיע, כדאי לקחת את השייט בסירה. מפנק יותר.

לפרטים נוספים על שייט בים המלח >>>

טיול משפחות בנחל ערוגות ונחל דוד

באזור צחיח כמו אזור ים המלח, ישנם שני נחלים שזורמים כל השנה: נחל דוד ונחל ערוגות. טיול בים המלח לא שלם בלי לעשות את אחד המסלולים אשר מתחילים ליד קיבוץ עין גדי. לכל אחד יש כניסה נפרדת והם פארקים שמנוהלים ע"י רשות הטבע והגנים. בתקופת הקורונה יש צורך להזמין מקום מראש לפי נהלי התו הסגול. לשני הנחלים יש נהלים נוקשים של שמירת הטבע. לאורך המסלול אסור להדליק אש (מספיק חם שם גם כך), או לאכול שלא בנקודות המסומנות. בבקשה תשמרו על הכללים. במקום תמצאו חיות נדירות וצומח ייחודי והנהלים מנסים לשמור על החי והצומח במקום – שאותם באנו לבקר.

נחל ערוגות ים המלח

הטיול בשני הנחלים דומה אך שונה. בעיקרון המסלול הוא הלוך חזור, בשני המסלולים תוכלו ללכת עד לאחת הנקודות הרטובות, להשתכשך במים ולהחליט אם תרצו להמשיך לנקודה הבא או לחזור. המסלולים משלבים הליכה יבשה והליכה רטובה לסרוגין (בגלל תנאי שטח לא ניתן ללכת רק במים).  המסלולים קלים יחסית ומתאימים לכל המשפחה. חלק מהמסלול בצל וחלקו בשמש והשילוב של רטוב ויבש הופכים את הטיול לחוויה לכל המשפחה.

במסלול תוכלו לפגוש איילים, שפני סלע, מגוון ציפורים וחרקים (אפילו פרפרים). אל תשכחו שזהו האיזור היחיד בארץ שבו גרו פעם נמרים והשמועה אומרת שלאחרונה נצפה כאן נמר בודד באיזור. לצערנו אין סיכוי שתפגשו אותו בשעת צהריים בנחל. בנחל דוד קיים שביל סלול באורך 400 מטרים אל תוך השמורה, המונגש באופן מלא לכיסאות גלגלים ולעגלות.

לפרטים נוספים על שמורת עין גדי >>>

מה עוד אפשר לראות בים המלח ואיפה מומלץ לישון? הכל בכתבה המלאה >>>

אולי יעניין אותך גם

ארוחת בוקר ברמת הגולן – ביקור במחלבת נטור

מערכת האתר

מסכמים שנה מטורפת

מערכת האתר

מסלולי מים בצפון

אסף אופק

השאר תגובה