לאן טסים – הדרך שלך ליעד

רק נפתחו וכבר נסגרו: הפאבים באירלנד נפגעים שוב מהקורונה

מספר חודשים לאחר שנפתחו מחדש, הפאבים באירלנד נסגרים שוב. 
זן האומיקרון מתפשט בקצב מדאיג, ולממשלה לא נותרה ברירה אלא להכריז על סגירת מקומות הבילוי בשעה שמונה בערב וביניהם המוסד החברתי הכי מזוהה של אירלנד. הפאב.


"הפאב הוא המקום שבו כולנו נפגשים, משפחות, חברים וזרים". אומר ג'יימס קייני, מנהל השווקים המתפחים בלשכת התיירות של אירלנד. "הסופר המפורסם שלנו, ויליאם באטלר ייטס אמר שאין דבר כזה זרים, אלא רק חברים שעדיין לא פגשת".
אורי כהן, ישראלי לשעבר, המתגורר היום בווסטפורט במערב אירלנד, מכיר היטב את הפאבים האירים ואף ניהל בעצמו פאב בעיירה. בשיחה איתו הוא אומר: "החיים באירלנד סובבים סביב הפאב. אצלנו, בחיים לא תיכנס לפאב איפה שההורים שלך שותים. ופה, להיפך. אתה מת שיישב לידך איזה זקן שיספר לך סיפור לפני 30 שנה או מאה שנה. שימציא. זה לא משנה".

לא נעים לראות פאב סגור

במהלך הגלים הראשונים, נאלצו האירים להסתדר כשנה וחצי ללא פאבים.
"היה מאוד קשה בתקופה של הקורונה ולהרבה מאוד אנשים, זה פשוט לקח להם את החיים. זה לא היה האלכוהול, אלכוהול אנחנו קונים בסופרמרקט" מוסיף אורי.
ג'יימס מסביר מה עשו האירים במהלך הסגרים הקודמים: "בתקופת הקורונה אנשים היו צריכים למצוא דרכים אחרות להיפגש, בין אם זה בפעילויות ספורט או במפגשים באוויר הפתוח. עשינו זאת כי זה מה שנאלצנו לעשות".

להתכרבל על יד האח הבוערת עם וויסקי אירי

לאחר מבצע החיסונים, האירים החלו לחזור לאט לאט לשגרה והפאבים פעלו על פי תו ירוק, מה שהעלה את מפלס האופטימיות בנוגע לחזרתם של התיירים למדינה.
"מי שבא לבקר באירלנד רוצה לחוות את התרבות המקומית" אומר ג'יימס ומוסיף: "ישיבה בפאב אירי, עם אח בוער, וויסקי טוב, גינס ומוזיקה מסורתית היא הדרך הכי טובה לכך. זה מה שאנחנו רוצים שהתיירים יחוו כשהם באים לאירלנד".

מלחמה שתיקח עוד זמן רב

בסוף השבוע האחרון, הממשלה באירלנד הודתה שהמלחמה בקורונה הולכת להימשך עוד זמן רב והטילה את המגבלות החדשות לפחות עד סוף חודש ינואר. כעת, אירלנד מצטרפת לשורת מדינות אירופאיות שיאלצו גם השנה לחגוג את הכריסמס באופן מצומצם, בתקווה לירידה בתחלואה עם בוא השנה החדשה.

אולי יעניין אותך גם

סיור באולפני משחקי הכס | יום מחוץ לדבלין

אסף אופק

הישראלי שייסד פסטיבל מוסיקה באירלנד

ישי שפירא

סנט פטריק דיי: העולם נצבע ירוק

ישי שפירא

השאר תגובה