לאן טסים – הדרך שלך ליעד

מתי חוזרים לטוס לחו"ל? הרשימה המלאה

רוצים לדעת מתי תוכלו לצאת שוב לחופשה בחו"ל? אילו מדינות מחייבות בידוד? מתי חברות התעופה חוזרות לטוס? ומהן ה Travel Bubbles? קראו את המדריך העדכני ביותר, נכון לרגע זה, לקבלת מידע מפורט של מתי חוזרים לטוס ולטייל בחו"ל.

מתי יוסרו מגבלות הנסיעה?

הגישה של כל מדינה משתנה בהתאם להנחיות וכל מקרה לגופו. באופן כללי, האיסור על נסיעות מקומיות ובינלאומיות מושפע ישירות מזינוק או ירידה במספר מקרי הקורונה במדינה. להלן פירוט המדינות המתכננות כעת להקל על הסגר.

ארה"ב, קנדה ודרום אמריקה נותרו ברובן סגורות לתיירים. עם זאת, פלורידה ואזורים מסוימים במקסיקו, הודיעו על כוונתן להיפתח מחדש החל מה -1 ביוני. לפרטים נוספים קראו כאן.

איטליה הודיעה כי גבולותיה ייפתחו מחדש לתיירים ב -3 ביוני, כאשר ברים, מסעדות, חנויות נפתחו כבר ב -18 במאי. תוכלו לקרוא עוד דרך אתר האינטרנט הממשלתי כאן.

ממשלת טורקיה הודיעה על כוונתה לפתוח מחדש תיירות פנים בסוף מאי ותיירות בינלאומית לפני סוף יוני, אך מסכות פנים יהיו חובה באזורים ציבוריים.

שר התיירות של האיים הקנריים הודיע ​​כי האיים מתכננים להיפתח מחדש למבקרי פנים (מספרד) עד 1 באוגוסט ולמבקרים בינלאומיים באוקטובר. קראו עוד כאן.

צרפת הודיעה כי הגבולות בין שוויץ לגרמניה ייפתחו מחדש ב15 ביוני. לפחות עד יולי, הנוסעים יצטרכו לספק אישור בריאות המאשר כי אין להם נגיף קורונה, או להיות נתונים ל 14 יום של בידוד עצמי עם הכניסה. לחצו כאן למידע נוסף.

יוון תפתח את גבולותיה לתיירים בינלאומיים ב -1 ביולי. נכון לעכשיו, כל כניסה למדינה מחייבת בידוד עצמי במשך 14 יום עם ההגעה ומסכות פנים הן חובה בחנויות ובתחבורה ציבורית.

איים רבים באיים הקריביים ודרום האוקיאנוס השקט נותרים תחת הסגר, אולם איי הבתולה האמריקניים מתכננים לפתוח מחדש את הגבולות לתיירים ב -1 ביוני, כאשר המבקרים יוכלו להתחיל להזמין בתי מלון ומסעדות שוב.

לאחר פתיחה מחדש של מלונות שונים ב- 11 במאי, קרואטיה הודיעה גם על כוונתה לפתוח מחדש גבולות למטיילים ממדינות אירופה. מידע נוסף ניתן למצוא באתר כאן.

ממשלת איסלנד הודיעה כי היא מתכוונת להתחיל לפתוח גבולות למטיילים בינלאומיים החל מה- 15 ביוני, אם כי באמצעי בטיחות קפדניים. מידע נוסף זמין כאן.

פולין היעד התיירותי המפתיע

אילו מדינות פתוחות לטיולים?

שוודיה מעולם לא נכנסה להסגר מלא, כך שבתי מלון, חנויות, ברים, מסעדות וכמה מוזיאונים פתוחים, אולם עדיין אסורים כנסים של מעל 50. לעת עתה הגבולות פתוחים רק לאזרחים מבריטניה והאיחוד האירופי – קראו עוד על כך כאן.

למרות שכניסות לבריטניה מצריכות בידוד עצמי של 14 יום, גבולות המדינה פתוחים למטיילים בינלאומיים. קראו עוד כאן.

גם גבולות דרום קוריאה פתוחים, אך כל המגיעים החדשים נדרשים להיכנס לבידוד עצמי למשך 14 יום. לחצו כאן למידע נוסף.

ב- 15 במאי הודיעו ממשלות אסטוניה, לטביה וליטא כי פתחו מחדש את גבולותיהן זו לזו – כך שרק תיירים ממדינות הבלטיות הללו מוזמנים לבקר לעת עתה. תוכלו לקרוא עוד כאן.

למרות שהיא סגורה לרוב המטיילים עד 15 ביוני, איסלנד מאפשרת לרוב תושבי מדינות האיחוד האירופי (אמנת שנגן) להיכנס למדינה.

ב- 20 במאי הודיעה קמבודיה כי היא פתחה מחדש את הגבולות לתיירים מארה"ב, צרפת, איראן, איטליה, גרמניה וספרד, אם כי בתנאים מחמירים: כל המבקרים יצטרכו מבחן שיוכיח שהם נקיים מקורונה תוך שלושה ימים מיום הגעתם למדינה, ובנוסף הם יצטרכו להוכיח כי יש בידם ביטוח בריאות בשווי 50,000 $ ובנוסף לכך יזדקקו לבידוד עצמי למשך 14 יום עם ההגעה.

מתי נוכל לטוס שוב?

מרבית המדינות פועלות על פי לוח זמנים מוגבל לטיסות הכרחיות בלבד, ויחלו להגדיל טיסות בהתאם לפרוטוקולי הגבלת הגבולות שלהם. להלן רשומות מדינות שהודיעו רשמית על תכניותיהן לטיסות בינלאומיות.

יוון תחדש את הפעלת הטיסות הישירות משדות תעופה בינלאומיים, כולל מבריטניה, החל מה -1 ביוני. טיסות לכרתים מיוון כבר מותרות.

באיטליה שדה תעופה אחד לאזור פתוח עם כמה טיסות הפועלות, אולם רומא סיאמפינו וטרמינל אחד בשדה התעופה רומא פיומיצ'ינו סגורים.

מתי יתחדשו טיסות בינלאומיות בבריטניה?

מרבית המטוסים נותרו מקורקעים לעת עתה, אך חלק מחברות התעופה הודיעו כי בכוונתם לחדש את לוחות הזמנים של טיסות בינלאומיות לבריטניה וממנה באמצע הקיץ.

IAG, המחזיקה בבריטניה איירוויס, הודיעה על כוונתה לחדש את טיסות הפנים והבינלאומי עד יולי לכל הפחות. על פי אתר החברה, וירג'ין אטלנטיק מתכננת לחדש טיסות בשלב כלשהו בהמשך הקיץ.

וויז אייר כבר חידשה כמה טיסות, כולל מסופיה, בולגריה, לשדה התעופה לוטון בלונדון. כמה טיסות של חברת התעופה TAP הפורטוגלית חודשו כעת, כולל טיסות בין ליסבון להית'רו לונדון. Ryanair הצהירה כי היא מתכוונת לחדש 80 אחוז מהטיסות עד ספטמבר 2020. ביוני מתכננת איזי ג'ט להפעיל שוב טיסות בבריטניה ומגאטוויק לניס.

מתי יתחדשו הטיסות הבינלאומיות בארה"ב?

פחות מ 20 שדות תעופה ברחבי ארה"ב פתוחים כעת, מכיוון שמגבלות הנסיעות הבינלאומיות והפנימיות נותרות בפועל. עם זאת, כמה חברות תעופה אמריקאיות הודיעו על כוונות להתחיל טיסות בהמשך הקיץ.

אמריקן איירליינס מתכננת לחדש את הטיסות לדרום אמריקה ואירופה עד חודש יוני, והחל מ -7 ביוני תחילה באיזור דרום-מערב – טיסות לקנקון, לוס קאבוס, נסאו, מונטיגו ביי והוואנה.

דלתא כבר חזרה לטוס מארה"ב למקומות שונים בקריביים, דרום אמריקה ואירופה, כמו גם לשדות תעופה נבחרים בקנדה, דרום קוריאה ויפן. יש להניח שטיסות אלו מיועדות לתושבים חוזרים ולנסיעות נחוצות ולא לתיירות.

יונייטד איירליינס המשיכה לטוס לאירופה ודרום אמריקה במהלך המגיפה בהיקף מצומצם. חברת התעופה מתכננת לפתוח בחודש יוני טיסות נוספות לפריס, שנחאי, טוקיו, בייג'ינג וצ'נגדו.

מהן בועות נסיעות – Travel Bubbles?

מדינות עם מספר נמוך יחסית של מקרי וירוס קורונה, עובדות כעת יחד כדי ליצור מה שמכונה 'בועות נסיעה' או 'מסדרונות נסיעה' זו עם זו. המשמעות היא שאנשים שחיים בתוך הבועה יורשו לעבור גבולות ללא צורך להיכנס לבידוד עם הגעתם.

לטביה, אסטוניה וליטא יצרו את בועת הנסיעות האירופית הראשונה כשפתחו גבולות זה לזה ב -15 במאי, ואחריהן אוסטרליה וניו זילנד, שהסכימו כעת על יצירת בועת נסיעות כאשר הטיסות מתחילות לפעול בין המדינות. בכלי חדשות שונים דווח כי סין שוקלת גם לפתוח בועת נסיעות עם הונג קונג, טייוואן ודרום קוריאה, בעוד כאן בישראל דנים לגבי בועת נסיעות פוטנציאלית עם יוון וקפריסין.

מתי מלונות ייפתחו מחדש?

מלונות ומסעדות שונים בקרואטיה נפתחו מחדש ב -11 במאי עם הנחיות לריחוק חברתי, וטורקיה הודיעה כי מלונות ומסעדות ייפתחו מחדש החל מה -27 במאי.

במהלך חודש יוני מתכוונת יוון לפתוח בהדרגה מלונות לצד קניונים, בתי אוכל, בתי קולנוע ומתקני ספורט. איטליה הודיעה כי חלק ממלונותיה, אך לא כולם, ייפתחו גם הם בחודש יוני.

קפריסין לא פרסמה מדיניות תיירות רשמית אך הודיעה שבין 9 ליוני ל -13 ביולי תפתח מחדש מלונות, בתי קולנוע תחת כיפת השמיים, תיאטראות וקניונים. החופים והמוזיאונים של המדינה ייפתחו כבר מחדש ב -1 ביוני.

איי סיישל: עולם אחר

באילו מדינות יש את מספר המקרים הנמוך ביותר של נגיף קורונה?

אם אתם שואלים את עצמכם לאילו מדינות יהיה הכי בטוח לנסוע אליהם לאחר הסגר, סביר להניח שתרצו לדעת באילו מדינות יש את המספר הנמוך ביותר של מקרי קורונה ומתים מהנגיף.

עד כה, יעדי תיירות פופולריים ללא תמותה מקורונה, כוללים את סיישל, פולינזיה הצרפתית, סנט קיטס, סנט וינסנט, סנט לוסיה, גרנדה ופיג'י. פחות מ- 50 מקרי מוות שנגרמו על ידי נגיף הקורונה דווחו בניו זילנד, איי הבתולה הבריטיים, המלדיביים, ג'מייקה, בהאמה, ברבדוס ואנטיגואה.

מדינות דרום אמריקה של אורוגוואי, ונצואלה, פרגוואי, כמו גם קוסטה ריקה במרכז אמריקה, דיווחו על פחות מ- 25 מקרי מוות הקשורים לקורונה.

מדינות הים התיכון עם הכי פחות מקרי מוות מקורונה כוללות את מונאקו (4 מקרי מוות ו -97 חולים), מונטנגרו (9 מקרי מוות ו-324 חולים) ומלטה (6 מקרי מוות ו- 584 חולים).

המדינות הנורדיות והבלטיות עם מספר מקרי המוות הנמוך ביותר מקורונה כוללות את איסלנד ולטביה, אשר דיווחו על 10 ו 21 מקרי מוות בהתאמה. גרינלנד דיווחה על אפס מקרי מוות ורק 11 חולים מאומתים.

באסיה נראה כי מקאו, קמבודיה, וייטנאם, אשר דיווחו על אפס מקרי מוות הקשורים לקורונה, עשויים להיות המקומות הבטוחים ביותר לנסוע ברגע שייפתח הסגר. אחריהם מגיעים מיאנמר, נפאל, סרי לנקה והונג קונג, שכולם דיווחו על פחות מעשרה מקרי מוות הקשורים לוירוס הקורונה.

הנתונים כמובן מתעדכנים כל הזמן והמדינות בוחנות אחת לשבועיים את המשך ההנחיות, כך שחייבים לעקוב כל העת והכי חשוב, להישאר אופטימיים.

הכתבה מתוך האתר: https://www.boatinternational.com/

אולי יעניין אותך גם

חידון ליל כל הקדושים

מערכת האתר

בולגריה הופכת למדינה אדומה

ישי שפירא

מדריך קצר לטסים לחו"ל בתקופת הקורונה

ישי שפירא

השאר תגובה