לאן טסים – הדרך שלך ליעד

מחאת ענף התיירות מול הכנסת

בזמן שהכנסת שוב ביזתה את עצמה בפארסת אי השבעת הממשלה, התקבצו מחוץ למשכן אנשי ענף התיירות, אשר התאחדו ובאו מכל רחבי הארץ, על מנת למחות על כך שהם הענף שנפגע בצורה המשמעותית ביותר בשל הקורונה ויהיה גם הענף האחרון שיחזור לשגרה, ובכל זאת המדינה אינה נוקפת אצבע במתן פתרונות ליציאה מהמשבר.

יוני שטרן, מורה דרך ויזם תיירות:

אנחנו חמישה חודשים במשבר ובכנסת לא החלו לפעול לכתוב תוכנית שיקום. התיירות קרסה ממאה לאפס, ואין תכנית עבודה. אני לא בא בטענות לאף גוף, איך מביאים עכשיו את התיירות, אלא אני אומר בואו תכתבו תכנית יחד איתנו.

 

ירון בורגין, מנכ"ל קבוצת אברם הוסטלס וטורס:

אנחנו פה אנשים ויצירתיים שחולמים וחוטפים מכות, משברים בטחוניים, משברים כלכליים וקמים על הרגליים. אם ישקיעו וייצרו תכנית ביחד איתנו, אפשר יהיה תוך שנה להחזיר את הענף הזה, להעמיד אותו על הרגליים.

 

אוה בלבין ברפמן, מורת דרך:

אנחנו הפנים של הארץ. אנשים שמגיעים לארץ, גם כתיירים, גם כאנשי עסקים ומקבלים פה חוויה של טיול, אפילו יום אחד בירושלים, לא שוכחים את זה לעולם.

 

דניאל רוזנבלום, מורה דרך:

אני חושב שאנחנו אחרי ההייטק, אולי במקום השני או השלישי מבחינת החשיבות הכלכלית וגם מבחינה הסברתית, יש לנו השפעה מאוד גדולה. רוב האנשים שנמצאים פה הם אנשים שהם חדורי שליחות, עושים את זה ממש מתוך הנשמה.

 

יוני שפירא, יו"ר ארגון מורשת לתיירות נכנסת:

משרד התיירות לא יודעים איך לשווק לבודדים, בשביל זה צריך את הסוכנים הקטנים, צריך את מורי הדרך. הבאנו לכאן פרחים ואנחנו לא רוצים שהפרחים הללו יונחו על ארון הקבורה של התיירות.

 

יוסי גרייבר, יזם ובעלים זוזו תיירות:

כבר היום אנחנו שומעים על משפחות ישראליות שמתארגנות לחופשת קיץ ביוון, בסלובניה, ביעדים שכבר פתוחים לתיירות יוצאת, אבל אותם יוונים שאליהם אנחנו מגיעים, לא בהכרח יעלו על המטוסים שמתרוקנים מישראלים ויגיעו איתם חזרה לארץ ולכן כל הנושא של טיסות יוצאות ממדינות אירופה, שהן בעצם הסקטור הכי משמעותי שמגיע לכאן, לצד ארצות הברית, ייקח הרבה הרבה יותר זמן מאשר יציאה של ישראלים חזרה לתיירות יוצאת לחו"ל.

 

אביב יסמן, יזם מטה עתיד התיירות:

ענף התיירות זה דבק לכל הכלכלה בישראל. כל ישראלי חמישי מתפרנס מתיירות. אם אנחנו נסתכל על זה כמנוע צמיחה, תהיה לנו כאן כלכלה משגשגת.

 

את ההפגנה סיימו הנוכחים בשירת התקווה ובהבטחה שהם לא ישתקו עוד, עד שהממשלה הנכנסת תתייחס לענף התיירות באופן הראוי.

אולי יעניין אותך גם

טיול משפחתי בירושלים: להרגיש כמו תיירים

אסף אופק

תערוכת לאונרדו דה וינצ'י בירושלים

מערכת האתר

ירושלים של ים (ומזגן) – ביקור באקווריום ישראל

אסף אופק

2 תגובות

יוני שפירא 15 מאי, 2020 at 4:41 pm

אכן, התיירות היא צינור החמצן של המדינה ומאות אלפי ישראלים העוסקים בתיירות בעיקר ביצירת החוויה נתיירותית שהיא הסיבה להגעת התיירים ולא הכסא במטוס או החדר במלון, קולם לא נישמע. מעל 25000 עסקים תיירותיים זעירים המעסיקים בין אדם בודד כמורה דרך או אירוח ביתי, או צימר דוכן בשוק, מחוללים 90 אחוז מהכלכלה התיירותית. ההתארגנות הזאת היא מהשטח כי שזוף סוף גם להן תיהיה מסגרת שתייצג את האינטרסים שלהם.

ענה
דנה גורסקי 19 מאי, 2020 at 10:30 am

וואו, איזה יופי! מידע חשוב, תודה לכם

ענה

השאר תגובה