לאן טסים – הדרך שלך ליעד

מה קורה בטוקיו 2020? במקום אולימפיאדה העיר ריקה ויפה מתמיד

במקום מיליוני תיירים, ספורטאים ואנשי תקשורת מכל העולם, שהיו אמורים למלא עכשיו כל פינה בטוקיו, העמוסה גם ככה בשגרה, תושבי טוקיו נאלצים להתמודד עם דחיית המשחקים האולימפיים, בעיר יחסית ריקה, אך יפה ונקייה מתמיד. דיווח מהשטח

לכל הכתבות על יפן >>>

"זו לא תקופה קלה, תקופה מאוד מאתגרת ליפנים" אומרת אוקאבו סוזי, ישראלית המתגוררת בטוקיו שנים רבות ומדריכה טיולים בעברית בעיר. "גם היתה אמורה להיות פה אולימפיאדה ולצערנו היא נדחתה ולא בטוח גם שהיא תהיה".

שיבאמטה טוקיו

סגר מרצון ותרבות של ריחוק חברתי

"היפנים מאפריל סגרו את המדינה לתיירים, הם מאוד מאוד שומרים פה שהקורונה לא תתפשט. כרגע יש בסביבות ה-800 נדבקים ביום, של-140 מיליון איש, זה מספרים סבירים מאוד. שלא כמו כל העולם, הם לא ממש עשו סגר פה, הם פשוט החליטו לבקש מהאזרחים לשמור וזה כבר עשה את העבודה.

היפנים זה עם קצת שונה בתרבות שלו, הם לא מתנשקים, לא מתחבקים ולא לוחצים ידיים, הריחוק החברתי פה טבעי, הם מאוד שומרים על המרחב שלהם. כולם עם מסיכות, זה מאוד מאוד מקובל פה לשים מסיכה, מאז ומתמיד, הם מאוד מפחדים להדביק חברים, אם הם לא מרגישים טוב או ברכבות להידבק.

בגדול העיר די ריקה, כי התיירים פה בכל זאת היו חלק מאוד גדול מהאוכלוסייה המטיילת פה, בשכונות רואים יותר אנשים, אבל כשמסתובבים איפה שמרכזי התיירות אז רואים את ההבדלים".

מקדש שיבאמטה טוקיו
גן יפני בשיבאמטה טוקיו

שיבאמאטה בטוקיו

"אני רוצה להכיר לכם מקום מאוד יפה בטוקיו שאני מאוד מאוד אוהבת ואין שם הרבה תיירים גם ככה, תמיד המקומיים הולכים לשם. קוראים למקום הזה: "שיבאמאטה".

המקדש בשיבאמאטה משופץ, מהמם ונראה כמו מבנה של בית יפני מסורתי עם גן מהמם. החדרים עם טאטאמי, דלתות הזזה, כל החלונות עם נייר האורז, המסדרונות ארוכים, ממש חוויה לראות איך היפנים חיו פעם.

הגנים שלהם זה הדבר הכי מהמם שיש, מי שיגיע ליפן פשוט חייב לבקר בכמה גנים, עכשיו אנחנו בתקופה של עונת הגשמים אז הכל ירוק של אחרי הגשם".

"לסיכום, אנחנו מקווים שבקרוב מאוד יפתחו את השמיים והתיירים יחזרו אלינו".

לפרטים נוספים על טיולים בטוקיו בעברית >>>

חפשו כאן מלון לחופשה בטוקיו:

Booking.com

אולי יעניין אותך גם

טיול כשר ליפן

ישי שפירא

שייט בין איי יפן ודרום קוריאה

אסף אופק

יפן בתקופת השלכת

מערכת האתר

השאר תגובה