לאן טסים – הדרך שלך ליעד

טיול בעיר העתיקה בירושלים

מסלול הטיול בעיר העתיקה בירושלים, לפחות למטייל היהודי, כולל בדרך כלל כניסה משער יפו, ירידה דרך הרובע היהודי לכותל וחזרה זריזה לרכב. אנחנו רוצים להציע עוד כמה אופציות לטיול בעיר העתיקה: 

טיול בעיר העתיקה

טיול רובעים בעיר העתיקה

ניתן לטייל לבד או לצאת לסיור מודרך שייקח אתכם לרובע הנוצרי, המוסלמי או הארמני. אנחנו בחרנו בסיור המודרך של דורית גרייבר ("ירושלמית"), המוקדש לבעלי מלאכה בעיר העתיקה. ביקרנו ברובע הנוצרי בכמה חנויות בהן פגשנו את בעלי המלאכה, שהציגו בפנינו את החנות, ההיסטוריה שלה ואת מה שהם מייצרים בעצמם ומציעים למכירה. ביקרנו בחנות הבדים של בילאל שמוכר בדים עבודת יד מרחבי העולם, בהן נארגו חוטי זהב, גם של 24 קרט. ניתן לרכוש פריטים בחנות ומומלץ לתאם את הביקור מראש בטלפון: 02-6261718 או בכתובת המייל: abukhalaf9@yahoo.com

טיול אתרי נצרות

מסלול הטיול הפופולרי ביותר בעיר העתיקה הוא הויה דולורוזה, הנחשב לאחת משלושת העליות לרגל הנוצריות ושעובר כולו בתוך העיר העתיקה. המסלול ייתן לכם הצצה לחוויה אחרת (אנחנו רוצים להרגיש כמו תיירים, לא?) בסמטאות העיר העתיקה. המסלול מסומן בצורה ברורה ומסתיים בכנסיית הקבר, המקום הקדוש ביותר לנוצרים.

ללכת לאיבוד בסמטאות עיר העתיקה

ועוד דרך אחת, ההמלצה האישית שלי: לכו לאיבוד. בחלק גדול מהערים העתיקות בעולם, ישנו החלק הישן, המאופיין בסמטאות צרות ומפותלות וסביבו העיר החדשה. ההמלצה שלי היא ללכת לאיבוד לכמה שעות. עזבו את המפה ואת ההמלצות שקיבלתם, שחררו הכול ופשוט לכו אחרי החושים שלכם. לכו לאן שמריח טוב, לאן שמסקרן אתכם ללכת. שחררו לכמה שעות ותקבלו חוויה אותנטית אחרת לגמרי. אני מבטיח לכם שתגיעו למקומות שבשום מדריך לא תקראו עליהם. בסיום ההליכה לאיבוד, המשיכו ישר עד שתגיעו לחיבור בין העיר העתיקה לחדשה ומשם תחזרו למסלול. 

העיר העתיקה בירושלים קטנה יחסית ומוקפת חומה, אפשר בקלות ללכת לאיבוד ולחזור למסלול לאחר כמה שעות.  

לסיורים מודרכים ולפעילויות חוויה בירושלים, הכנסו לאתר "ירושלמית" >>>

כאן תוכלו לצפות בסרטון אתרי הנצרות המפורסמים ביותר בישראל

אולי יעניין אותך גם

ארוחת בוקר ברמת הגולן – ביקור במחלבת נטור

מערכת האתר

שייט קיאקים בים המלח

אסף אופק

מסכמים שנה מטורפת

מערכת האתר

השאר תגובה