לאן טסים – הדרך שלך ליעד

חופשה משפחתית בכנרת בזמן הקורונה – תו סגול

כנרת, כנרת, כ נ ר ת

כל החורף חיכינו לפגוש אותה, כמה שמחנו על כל עליה במפלס, כמעט הגענו לקו העליון. רק חיכינו שיהיה קצת חם יותר כדי להגיע לחוף הקבוע שלנו ואז הגיע הקורונה.

התו הסגול בחופי הכנרת

חופי הכנרת עם תו סגול

אחרי שלושה חודשים נפתחו חופי הכנרת למתרחצים, לפי הנחיות משרד הבריאות, המכונים 'התו הסגול'. לכל חוף נקבעה מכסת מתרחצים לפי גודל החוף (ועוד פרמטרים שקטנו מלהבין). בחופים עצמם יש הנחיות לשמירה על הבריאות, אך בפועל המתרחצים "מתרופפים"  ואווירת החג מורגשת.

את חופי הכינרת מנהלת איגוד ערים כנרת. באתר הרשמי תוכלו למצוא הנחיות לרחצה בחופים, את שמות החופים הכלולים ברשימת 'התו הסגול' וגם תוכלו להתקשר למוקד 55477* מהדרך כדי לברר האם יש בחוף המועדף עליכם מקום פנוי. אם הגעתם לחוף והוא מלא, תאלצו להמתין עד שמישהו ייצא או לבחור חוף אחר. בתוך החוף הפקחים מבקשים לשמור על בידוד כך שהבילוי הוא עם המשפחה שלכם ולא עם כל הנופשים בחוף. כמובן שעטיית מסכות במים לא הגיונית (רק עם שנורקל) וגם על החוף, אך הבקשה היא לעטות מסיכה כאשר אתם משתמשים במתקנים הציבוריים בחוץ.

רוחצים-בחופי-הכנרת

הביקור בחופי הכנרת המלאים במים אחרי שנים של בצורת, מרגש. ניתן בקלות לראות את קו המים של שנה שעברה, שטבע ומוצף במים. ניתן לנסות לשחות לקו המים הישן ולהרגיש את המרחק שרק לפני שנה עשינו ברגל. החופים משופצים ונקיים ומחכים למתרחצים.

רק בקשה קטנה: למרות שבכל החופים המוסדרים יש שירותי ניקיון, בבקשה תשאירו את החוף נקי. באתם, התארחתם ונהנתם? תארזו את כל הזבל (כולל אוהלים, מזרוני מים, כפכפים שנקרעו) ותשליכו לפח. בבקשה אל תשאירו לכלוך למתרחצים אחריכם ואל תזהמו את מקור המים הגדול של ישראל.

אולי יעניין אותך גם

טיול משפחתי בירושלים: להרגיש כמו תיירים

אסף אופק

תערוכת לאונרדו דה וינצ'י בירושלים

מערכת האתר

ירושלים של ים (ומזגן) – ביקור באקווריום ישראל

אסף אופק

השאר תגובה