לאן טסים – הדרך שלך ליעד
פולין היעד התיירותי המפתיע

האם כדאי לקנות כבר כרטיס טיסה?

זו שאלת מיליון הדולר או יותר נכון 1.5 טריליון דולר, שזה הסכום שענף התיירות העולמי מגלגל מידי שנה. כמובן שכמו לכל דבר, יש שני צדדים למטבע וכל אחד צריך להחליט האם הוא לוקח סיכון ורוכש כרטיס טיסה או שהוא ממתין להתפתחויות. רשימת השיקולים ומפה אינטראקטיבית למדיניות פתיחת השמיים.

מהם הסיכונים ברכישת כרטיס טיסה?

הקורונה תפסה את הממשלות בהפתעה וכל מדינה קבעה מדיניות על פי שיקול דעתה, תוך התייעצות עם ארגון הבריאות העולמי.

כאן תוכלו למצוא מפה אינטראקטיבית שקצת עושה סדר במדיניות של כל מדינה לגבי הסגר ולגבי התאריכים שבהם היא מתחילה לפתוח את המדינה לתיירות.

מפה אינטראקטיבית למדיניות פתיחת השמים

אך למעשה, גם כשהמדינות תפתחנה את שעריהן לתיירות, מדובר בעוד שיקולים רבים שצריך לקחת לפני רכישת כרטיס טיסה ליעד. כמו למשל:

  1. האם יש צורך בבידוד בהגעה למדינה או בחזרה ממנה לישראל? אף אחד לא רוצה שחופשה של חמישה ימים תתארך ל 14 יום לפני ו 14 יום אחרי בשל הצורך בבידוד.
  2. מה יהיו עלויות הביטוח ומה יהיו הסעיפים הקטנים בנוגע לשאלות והחרגות בנוגע להידבקות בקורונה ואשפוז במדינת היעד, או בנוגע לסגר פתאומי שימנע מהנוסעים להגיע לטיסה, או אף ביטול טיסה בשל הסגר.
  3. מה קורה אם חברת התעופה לא תעמוד בהוצאות ותפשוט את הרגל?
  4. האם תנאי הטיסה לא יהיו קשים מנשוא, כמו למשל החובה לשהות עם מסיכה על הפה והאף במשך כל שעות הטיסה, או האיסור לגשת לשירותים במהלכה.
  5. מה יהיו התנאים במדינת היעד? האם תהיה חובה להסתובב עם מסיכה? האם כל המקומות יהיו פתוחים לציבור או שיהיה צורך להזמין תור זמן רב ראש כדי להיכנס למוזיאונים, ארמונות או כנסיות? מה המדיניות לגבי מסעדות ובתי מלון?

מהם היתרונות ברכישת כרטיס טיסה דווקא עכשיו?

כאמור, לכל דבר יש שני צדדים ואפשר גם למצוא מעט יתרונות עבור רכישת כרטיס טיסה דווקא עכשיו:

  1. בגלל חוסר הוודאות והרצון העז של חברות התעופה למשוך רוכשים, המחירים כרגע מאוד אטרקטיביים. נכון שיש סיכון בביטול הטיסה או בפשיטת הרגל של החברה, אבל סביר להניח שמחירים כאלו לא יחזרו ויש כאן הזדמנות ששווה לקחת.
  2. סביר להניח שבכל מדינה יתייחסו לתיירים הראשונים שמגיעים כמו אל מלכים, כיוון שחיכו להם כל כך הרבה זמן. אנשי התיירות במדינה יעשו הכל כדי שהתיירים ייצאו עם רושם טוב ויפיצו את הבשורה שהשד לא כל כך נורא, לתיירים נוספים שיבואו בעקבותם.
  3. עם כמה שנחמד בארץ, אין תחליף לשיטוט ברחוב ראשי של בירה אירופאית, או ביקור בנופים ירוקים ומלאי אגמים – שמה לעשות, לא קיימים בנוף הארץ ישראלי.
חופשה במונטנגרו - ים, הרים וטבע פראי

כולנו מקווים לחזור לשגרה בהקדם, אבל כולנו מבינים שייקח עוד זמן רב עד שזה יקרה. ענף התיירות נפגע קשה מהמשבר, אבל בסוף התהליך הארוך הוא יחזור בסופו של דבר לשנע למעלה ממיליארד תיירים בשנה ברחבי העולם. למי שיש מספיק סבלנות, עדיף להמתין עוד קצת ולראות איך העולם מתנהל בתקופת השגרה לצד הקורונה. אולי אפילו להמתין עד שיימצא חיסון. אבל, עם כל הכבוד לקורונה, מי שחיידק הטיולים זורם בדמו, יודע שההישארות בבית מזיקה לו לבריאות יותר מכל חיידק אחר. לכן, כל עוד מקפידים על הנהלים וההנחיות, ולוקחים בחשבון את הבלתי צפוי, כנראה שהחל מהחודש הבא ניתן יהיה לחזור לטוס ולטייל ולשלוח תמונות לכולם.

אז אם החלטתם לטוס, תוכלו לקבל כאן רעיונות ליעדים "ירוקים" כמו: מונטנגרו, איי סיישל, ליטא, קפריסין, דרום קוריאה. אבל גם אם החלטתם לא לטוס השנה, תוכלו לקבל כאן רעיונות לפעילויות בירושלים או בתל אביב ולהרגיש כמו תיירים.

שיהיה טיול נעים… או טיסה נעימה!

אולי יעניין אותך גם

טיול משפחתי בירושלים: להרגיש כמו תיירים

אסף אופק

השידור המלא של הפגנת התיירות הגדולה

מערכת האתר

יוון תיפתח לישראלים ב 1 באוגוסט

ישי שפירא

השאר תגובה